O kapele

Nápad založit zábavovou kapelu vznikl v našich hlavách někdy v březnu roku 2010. Na začátku celé akce jsme byli já – Marek (bicí) a Luboš (basa). Začali jsme shánět lidi, kteří chtějí dělat živou muziku a nezkazí žádnou srandu. K našemu velkému překvapení to šlo celkem snadno. Vytipovat dobré muzikanty, oslovit je a pak jen čekat na jejich rozhodnutí.

Postupně se tak k nám dvěma přidal zpěvák a kytarista Jirka, zpěvačka a klávesačka Jana a kytarista – trumpeťák Vlasta. Jenže to už byl červen. Každý už měl své plány na prázdniny a dovolené, a tak se zase čekalo…

Mezi tím se řešila zkušebna. Původní plán zkoušet u mě ve sklepě, kde mám provizorní hudebnu, vzal za své. Rodinu mám tolerantní, ale co je moc, je moc. Naštěstí nám vyšel vstříc Obecní úřad ve Vrbičanech, a tak se z místního kulturního sálu stala i zkušebna kapely Natruc.

V průběhu celých příprav jsme ještě hledali saxofonistu, který by v případě potřeby zaskočil i na klávesy. Nakonec v našich sítích uvízl Petr. Náhoda chtěla tomu, že s Lubošem oba vyrůstali ve Vrchlabí. Dokonce spolu hráli v tamní kapele. Pak se ale jejich cesty rozešly a znova se spolu potkali až na první zkoušce kapely Natruc.

Po těžkých porodních bolestech, kterými kapela při skládání prošla, se nakonec první zkouška odehrála 23. ledna 2011. Šestičlenná kapela Natruc začala konečně hrát.

NATRUC EVO II.
Po plesové sezoně 2015 se rozhodl z časových a rodinných důvodů ukončit působení v kapele zakládající člen Luboš Kočíb! Za jeho odvedenou práci mu děkujeme! Pro nás to ovšem znamenalo hledání nového basáka… Člověk by neřekl, jaký je dneska problém sehnat člověka, který umí na nástroj, nezkazí žádnou srandu a ještě má čas na zkoušení a hraní!!

Když už jsme si mysleli, že to je nemožné, ozval se na náš čtyři měsíce starý inzerát na internetu „chlapík z Loun“ s dotazem, jestli ještě hledáme basáka do kapely… Slovo dalo slovo, z „chlapíka z Loun“ se stal Láďa „El.zie“ Cais a od podzimu roku 2015 zkoušíme a hrajeme v nové sestavě. Parta je pořád skvělá, občas se nám trochu změní post „zástupce kapelníka“ o který většina členů kapely bojuje a nebojí se používat nejdrsnější prostředky k jeho získání 🙂

NATRUC EVO III.
2021 – nastal čas změn: https://kapelanatruc.cz/?p=1050

Takže brzy na viděnou v částečně novém složení!